چاپ کردن این صفحه
درباره اهمیت پیشگیری از پوکی استخوان چه می دانید ؟

یکی از بیماریها وعوارض شایع و مهم به خصوص در سنین میانسالی ، پوکی استخوان می باشد. اطلاع از طبیعت این بیماری ، سیر وعلل پیدایش و روشهای پیشگیری و درمان آن در اجتناب از عوارض جبران ناپذیر حاصل از آن نقش مهمی بازی می کند.

پوکی استخوان عارضه بسیار شایعی است که معمولا فرد را در سنین میانسالی مبتلا می سازد. لازم است بدانیم شروع تغییرات منجر به پوکی استخوان فرایند بسیار طولانی و زمانبری است که از دوران جوانی آغاز شده و با سیر بطئی و کندی در طول زمان پیشرفت نموده و گسترش می یابد.داشتن اطلاعات کلی درباره این فرایند ، روند پیدایش و پیشرفت آن و نحوه پیشگیری و درمان آن امری مفید و حتی ضروری است که می تواند دربالا بردن سطح بهداشت و سلامت عمومی در جامعه نقش موثری ایفا نماید.

پوکی استخوان را اصطلاحا یک "بیماری خاموش" می نامند . به این دلیل که این عارضه بدون اینکه علائم بالینی قابل توجهی ایجاد نماید ، پیشرفت کرده و در نهایت به مرحله ای می رسد که استخوانهای بدن شکننده شده و با ضربه یا آسیب خفیفی که تصور نمی رود مشکل جدی ایجاد نماید، باعث ایجاد شکستگی در استخوان می گردد.

پوکی همه سیستم استخوان بندی را در بدن درگیر می سازد. ولی شکستگی ناشی از پوکی عمدتا در ناحیه لگن ، ستون مهره ها و مچ دست اتفاق می افتد.

خواندن 1782 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 28 دی 1395 05:06
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…