چاپ کردن این صفحه
در مورد "مسکن"ها یا "داروهای ضدالتهاب" چقدر می دانیم ؟

برای اشاره به مجموعه داروهایی که عموما برای تسکین درد استفاده می شوند معمولا از دو کلمه "ضد التهاب " و "مسکن" استفاده می شود

برای اشاره به مجموعه داروهایی که عموما برای تسکین درد استفاده می شوند معمولا از دو کلمه "ضد التهاب " و "مسکن" استفاده می شود . بسیاری از این داروها بدون تجویز نسخه پزشک از داروخانه ها قابل ابتیاع می باشند .

تجویز و استفاده از این داروها ، مقدار و مدت استفاده و نحوه قطع و پایان دادن به مصرف این داروها با توجه به عوارضی که در کنار تاثیر قابل توجه در کاهش و رفع درد دارند و برداشت عمومی که نسبت به این عوارض در سطح جامعه وجود دارد ، بسیار چالش برانگیز است .

به این دسته از داروها ، به طور کلی داروهای ضدالتهاب غیرکورتونی اطلاق می گردد . به این مفهوم که علیرغم اینکه این داروها از خانواده داروهای کورتیکواسترویید نمی باشند ولی با نقش قابل توجهی که در کنترل و درمان التهاب در بدن ایفا می کنند ، بدون تحمیل عوارض مشتقات کورتونی ، می توانند مورد تجویز و استفاده قرار بگیرند.

 

خواندن 1959 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 28 دی 1395 04:38
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…