درباره دکتر مرجائی

توسعه توأمان دانش و تکنولوژی در دهه‌های اخیر ، چشم‌اندازهای بدیعی در جهت بهبود کیفیت زندگی و بالا بردن سطح سلامت پدید آورده است . دسترسی همگانی به اینترنت و وجودتارنماهای متعدد در زمینه‌های گوناگون علمی و پزشکی ، سطح آگاهی جمعی را در این بستر افزون کرده است . هر فردی در هر زمانی که اراده نماید در باره هر مطلبی که نیاز داشته باشد ، به گستره وسیعی از داده‌ها و یافته‌ها دسترسی دارد و در آن واحد می‌تواند ایده‌های گوناگون تخصصی و آخرین پژوهش‌ها و تئوری‌های علمی و تحقیقی را مرور کرده و در آن حیطه به تفکر و استنتاج بپردازد .

گرچه متون و منابع ، به زبان فارسی هنوز در مقام مقایسه , به میزان  دیگر زبان‌ها ، آن گستردگی و شمول را پیدا نکرده‌اند ، تارنماهای فارسی‌زبان نیز در بسترهای گوناگون مرتبط , در حال گسترش روزافزون هستند . افزایش منابع قابل استناد و معتبر و به روزرسانی منابع متناسب با یافته‌های نوین و نظریات جدید ، مطمئناً عرصه را بر نوشتارهای کم اعتبار ، مراجع  غیرتخصصی و کپی‌برداری های صرف تنگ خواهد کرد .

شالوده این مجموعه نیز با این امید پی‌ریزی گردیده است تا در مبحث بیماری‌ها و آسیب‌های  استخوان و مفاصل و با تأکید بر اندام فوقانی و دست ، با استناد به تجارب عملی و منابع معتبر علمی ، عوارض شایع مبتلابه را مطرح کرده و به بحث بگذارد . تلاش به‌عمل آمده است تا نحوه نگارش متون به دور از عبارات غامض و کلمات پیچیده تخصصی بوده و برای عموم قابل استفاده و مفید باشد . در عین حال این هدف نیز لحاظ گردیده است که گستردگی مباحث مطروحه و استناد علمی آن به لحاظ اعتبار به حدی باشد تا برای دانش‌پژوهان رشته‌های مرتبط محلی از تامل داشته باشد .

گرچه برای طی مراحل درمان یک بیماری ، صرف مطالعه درباره آن بیماری یا اجرای پروتکل‌های نوشتاری به هیچ عنوان جایگزین بهره‌گیری از نظرات مشورتی یک پزشک متخصص در یک جلسه رودررو نمی‌شود ، ولی مطمئناً می‌تواند با افزایش سطح بینش و آگاهی ، نقشی مکمل در امر درمان و گشودن باب تعامل و مشارکت فرد درمان پذیر در تصمیم‌گیری‌های درمانی داشته باشد . امری که امروزه به تدریج جایگزین رابطه یک‌سویه پزشک -بیمار در انتقال اطلاعات و دستورات درمانی شده و آن را تبدیل به نوعی رابطه دوسویه با هدف نیل به بهترین نتیجه درمانی می‌سازد و از احتمال وقوع پدیده بیش درمانی می‌کاهد .

امید است مجموعه فراهم آمده که به تدریج کامل‌تر می‌گردد گامی مؤثر در راستای تأمین اهداف تبیین شده در بستر تخصصی تعریف‌شده بوده و آجری دیگر بر پیکر رو به تکامل دانش عمومی باشد .

خواندن 4127 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 14 دی 1395 00:22
محتوای بیشتر در این بخش: About Dr.Marjaei »

نظرات و سوالات

نقشه

[googleMaps addr="iran tehran" addoverview=0 label="Office" width=100% height=190 ]

تماس

  • تهران، شهرك غرب (قدس) تقاطع بلوار فرحزادي و شهيد دادمان، جنب بيمارستان آتيه، ساختمان پزشكان آتيه
    همه روزه 10 صبح تا 2 بعداز ظهر
  • 02188367441
    10 صبح تا 7 بعد از ظهر
  • info@drmarjaei.com
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…